Kalb-i Muhammedînin Sirri

Iste kalb-i Muhammedinin esrarina yakalanmis bir mü’min ve yine kalb-i Muhammedinin sirrini anlamis iki evlad-i Resülden size örnek verdim. Kalb-i Muhammedinin cereyanini tasiyabilmek. ona layik olabilmek öyle kolay bir hadise degildir. Ama bizlerin bilmesi gereken sey. kalb-i Muhammedinin varligi bizleri maddede de. manada da ayakta tutar. Eger biz bu sefkat-i Muhammedinin disinda kalacak sekilde çirkinlesecek, olursak en büyük bahtsizliktir ki. Yüce Kitabimiz bunu. ‘Nasipsizler, magdûbinler. gazaba ugrayanlar’ olarak tanimlamistir.

Kalb-i Muhammedînin esrari içerisinde en büyük Ilahi sir, süphesiz ki, sevdadir. Fahr-i Kainat Efendimizin kalb-i Muhammedîsindeki bu muhtesem esrarin asil özü sevda-yi Ilâhidir. Çünkü Allah’i sevmek konusunda hiç imse kalb-i Muhammedinin sirrini anlayamaz da. yaklasamaz da…

Fahr-i Kainat Efendimiz bu kalb-i Muhammedîdeki mahviyetten buldugu, zatiyetin tecellisinden elde ettigi akil almaz müthis gönül cereyanini dogrudan dogruya Allah’a yönetmistir. Gönüldeki bu cereyana tahammül etmek de mümkün degildir. Çünkü o sevgi dogrudan dogruya Allah’in kendisine olan istiyakini temsil etmektedir. Allah kendi güzelligine asik oldugundan onu seyretmek için alemleri yaratmistir.
Daha detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s