‘Kiliseler insan yakıyordu, İslam kurtardı’

 

‘Kiliseler insan yakıyordu, İslam kurtardı’Mısırlı alimler, Fitne filmine tepki göstererek "Batı insan yakarken Endülüs’de İslam medeniyeti vardı" dediler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hollanda’da sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders’in yaptığı Kur’an-ı Kerim’i eleştiren "Fitne" filmine Mısır’dan tepki geldi.

Mısır basını filmin bugün gösterime gireceğini okuyucularına duyurdu. Mısır’da cuma namazı sonrasında protesto gösterileri düzenlenmedi. Ancak Amel Partisi gelecek hafta cuma namazından sonra filme tepki gösterisi düzenleyeceklerini açıkladı.

Filmin yayına girmesini ise Mısırlı din adamları siyasi buluyor. Zagazig Üniversitesi Din Eğitimi Öğretim Görevlisi Dr. Ebu El Halim İsa filmin amacının siyasi olduğunu ve İslam dünyasını kargaşaya sürüklemeyi amaçladığını savunurken, ”Batı kiliselerde insan yakarken Endülüs’de İslam medeniyeti vardı. Osmanlı devleti kilise şiddetinden Musevileri kurtardı. İslam ne şiddeti ne de terörizmi emreder" dedi.

PEYGAMNERİMİZ HIRİSTİYANLAR İÇİN DE RAHMET DİLEDİ

Stalin, Musolini, Hitler gibi insanların batıdan çıktığını hatırlatan Dr. Ebu El Halim, "Terörizm dünya problemidir batılıların içinden de şiddet eğilimliler çıkar, biz bunu Hıristiyanlığa mal etmeyiz. İslam dini tüm peygamberlere saygılı olmayı emreder. Batılılarda dinimize saygılı olmayı denerlerse problem kalmaz. Peygamberimiz zamanında dünya nüfusu 7 milyondu. ABD’nin ve batının son savaşlarda öldürdüğü insan sayısı 7 milyon. Peygamberimiz Allah’tan rahmet dilerken tüm insanlık için diledi sadece Müslümanlar için değil. Bu kardeşliğe ve barışa ne kadar hizmet ettiğini gösterir” dedi.

Diğer bir din bilgini Hasan El Ala da, ”Bu filmi duydum Müslümanları şiddetle iç içe gösteriyormuş. Bizler terörist değiliz. Peygamberimiz bir hadisinde senin dinin sana benim dinim bana demiştir. Hoşgörü bizde fazlası ile var bunu test etmeye ihtiyaç var mı ki?” şeklinde konuştu

Dünyabülteni.

Bu saman çöpünü kasırgada bırakma Ya Rab.
–~–~———~–~—-~————~——-~–~—-~

((((  *Aslanbey*  ))))

-~———-~—-~—-~—-~——~—-~——~–~—

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s